www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee

www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee (http://www.cakal.net/index.php)
-   Eskiler (Arşiv) (http://www.cakal.net/forumdisplay.php?f=188)
-   -   Abdullah Çatlı Kahraman mı? Hain mi? (http://www.cakal.net/showthread.php?t=10576)

Tathar Elanessé 02-14-2006 09:35 PM

Abdullah Çatlı Kahraman mı? Hain mi?

Arkadaşlar Çatlı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kimilerine göre bir faşist,devlet için çalışırken kendi çıkarlarını ön planda tutan bir hain.
Kimilerine göre devletini ve milletini çok seven,hayatını bu yola adayan bir kahraman.
Sizce hangisi ve neden?

Serhatbeyy 02-14-2006 10:00 PM

bence bölücü bi faşist abdullah öcalandan bi farkı yok

bluekeys™ 02-15-2006 12:04 PM

ben bu konu ilgili çok kitap okudum ve anladığım tek şey kimin çıkarlarına karşı geldiyse ona göre devlet düşmanı kimin yanında yer aldıysa çok iyi biri vatan sever ama bana göre esas zamanında devlet için çalışmış bişeyler yapmış ama belli zamandan sonra devletle ters düşmüş biri iyiliği kötülüğüde kişilere göre değişir...

watican_666 02-15-2006 07:47 PM

önce adamın hakkındaki gerçek bilgileri ögernip sonra yorum yapmalııı

ulakben 02-16-2006 02:08 PM

Arkadaslar gözünüzü sevim arastırın diyorsunuz..sizce hersey ortada degilmi ..
bir emniyet müdürü,bir aşiret reis ki hastanedeyken eli silahlı yüzlerce koruması vardı,birde devlete hizmet edildigi söylenen biri...
sorarım size hangi masumun bir emniyet müdürü arkadası ve bir aşiret reisi arkadası olabilir..
bizler neden bukadar eli silahlı insanları severizki anlamam..
acaba sorarım size şimdi ben çıksam o aşiret reisi çatlının arkadası olan adamın arabasına carpsam ve bir tartısma cıksa acaba benle hukuk çercevesindemi bir diyaloga girerler yoksa...
Devlete hizmet edenler kimlerdir bilirmisiniz..bilmezsiniz,bilemezsiniz..onlar yasar ve ölürler.isimlerini bile duymazsınız..ama güçlü insanların usagı olmazlar,bir ideal için millet için ülkü için yasar ve bu ugurda ölürler..hiç birim
onlara vefa bile gösteremeyiz..
kimlermi bunlar;dagda yıllarca yasayıp savasan yıgıtler,ermeni konferansında hainlere yuh diyen ve yumurta atan vatanseverler,hollandada özer çillerin karsı
sına cıkıp ''yazıklar olsun size vatandasın parasıyla sefa suruyorsunuz'' dıgen
sevgili vatandasımız,kıbrısta bayragımızı indirmeye calişan iti vuran sadıklar,
Afganistan da ingiliz askerlerinin keyfi tutuklamalarına karsı cıkma cesaretını gosteren yigitlerimiz.. sol örgütler cikar halkımız halkımız der,sagcılar cıkar
ülkemiz milletimiz der acaba sorarım hangisi cıktıda yılda yüz milyarları ceblerine indiren mafya babalarını bitirdi yada ülkeyi satan ,ihanet eden hainleri
yok etti..yok ama okadarda degil diyosunuz..ama bende diyorumki bunlar hepimizin iyi günleri...demedi demeyin saygılar

velcan 02-16-2006 06:51 PM

herkesin bu konudaki fikirleri farklıdır ama benim bu konuda bilgilerim yetersiz ...
yani yorum yapıp ortamı germeye gerek yok:d

çarşı 04-21-2006 11:13 AM

Alinti:

orjinal mesaji gonderen Serhatbeyy
bence bölücü bi faşist abdullah öcalandan bi farkı yok

Keşke sen ABDULLAH ÇATLI olabilsen

çarşı 04-24-2006 09:43 PM

Alinti:

orjinal mesaji gonderen watican_666
önce adamın hakkındaki gerçek bilgileri ögernip sonra yorum yapmalııı

doğru söylemişsin sağol

mustim007 04-24-2006 11:04 PM

mustim007

Alinti:

orjinal mesaji gonderen flywalker
Arkadaşlar Çatlı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kimilerine göre bir faşist,devlet için çalışırken kendi çıkarlarını ön planda tutan bir hain.
Kimilerine göre devletini ve milletini çok seven,hayatını bu yola adayan bir kahraman.
Sizce hangisi ve neden?

Arkadaşlar bu konuda bazı arkadaşlarıma katılmıyorum. Abdullah çatlı arkadaşlarında bildiği gibi devlet için çalışan birisiydi. tabiri caizse robim hood gibi zenginden alıp yoksula veriyordu ve bu devlete faydası olduğu gibi yoksulada faydası olduğunu çoğu kişi bilir hem deniz gezmişe hiç böyle suçlamalar yapılmıyor hep çatlı, menderes vb. kişiler ateşe atılıyor buda bazı kesimlerin acayibine gidiyor ben dahil. ve apo pisliği ile aynı keseye konulması çok yanlış ve asılsız. bence biraz kitap okumaları lazım. ayrıca siz ahmet kayayı deniz gezmişi dinlemeye devam edin abdullah çatlı gibi insanlar varken siz teröre para gönderin devam edin

superman100 04-26-2006 04:33 PM

abdullah çatlı , kim ne derse desin bir kahramandır ona laf söylemek sizin gibilere düşmez. o hayatını türk milleti için adamış bir kişidir.

Saat Dururmu GMT +3. Şimdiki Zaman 03:35 AM.