www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 09-29-2006, 01:28 AM   #1
M@D_VIPer
Forum Kalfası

M@D_VIPer 'in Avatari

Kayit Tarihi: Dec 2005
Mesajlari: 7,003
Teşekkür Etme: 26
Teşekkür Edilme: 333
Teşekkür Aldığı Konusu: 269
Üye No: 4853
Rep Puanı : 16800
Rep Derecesi : M@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond reputeM@D_VIPer has a reputation beyond repute
Belirlenen Soykırıma karşı çıktık listeden attılar / 29 eylül

Soykırıma karşı çıktık listeden attılar

Ergun KULA / ROTTERDAM-Ünal ÖZTÜRK

Hollanda’da sözde Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmedikleri gerekçesiyle yaklaşan 22 Kasım erken genel seçimleri öncesi milletvekilliği listelerinden atılan Türk adaylar, düzenledikleri basın toplantısında partilerine yönelik sert eleştirilerde bulundular.

CDA’lı (Hıristiyan Demokratlar Birliği) Osman Elmacı parti tarafından listeden çıkarılmalarını, "Hollanda siyaseti için kara bir gün" olarak değerlendirdi. Savundukları görüşlerden dolayı demokratik haktan mahrum edildiklerini anlatan Elmacı, şöyle devam etti: "Biz bu meselenin tarihçiler tarafından araştırılmasını istedik. 100 yıl önce ne olduğunu ben de bilmek istiyorum. Ben bu fikrimle bu listede yer alabilmeliydim. Biz daha önce de ayrılabilirdik ama son dakikaya kadar bekledik. Tercihi onların yapmasını istedik. Parti içinde mücadelemizi sürdüreceğim."

Parti içinde yaşanan gelişmeler konusunda bilgiler aktaran CDA’lı Ayhan Tonca, "Partinin içindeki yüzde 99’luk grubun bu konuyu anladığına inanmıyorum. Ya partinin görüşünü destekleyecektik, ya da ayrılacaktık" dedi.

Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) tarafından ’soykırımı’ onaylamadığı gerekçesiyle listeden çıkarılan Erdinç Saçan da üç gün baskı altında tutulduğunu belirterek, "Baskıya boyun eğmedim. Ya ’evet’ diyecektim listede kalacaktım, ya da ’hayır’ diyerek listeden atılacaktım. Ben ’Hayır’ dedim" şeklinde konuştu.

M@D_VIPer Nickten Öte..Bir Markadır...

Her Gidişin Bir Dönüşü,Her Bitişin Bir Başlangıcı Vardır..!!!
M@D_VIPer Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari