www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 03-20-2008, 08:42 PM   #21
F.S.Mehmet1453
Aşmış Üye

F.S.Mehmet1453 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jun 2007
Mesajlari: 50,904
Teşekkür Etme: 70
Teşekkür Edilme: 143
Teşekkür Aldığı Konusu: 89
Üye No: 43266
Rep Puanı : 59275
Rep Derecesi : F.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond reputeF.S.Mehmet1453 has a reputation beyond repute
Belirlenen

Alinti:
orjinal mesaji gonderen crazyb0y Mesaj izle
arkadaşım hakkında bilgin olmadığı konularda iddalı konuşupta başkalarını yanıltman çok yalnış. Ben bu işin okulunu okuyan birisi olarak yazdıklarına güldüm. Birşey bedava dağıtılıyor diye parayla dağıtılandan daha kötü değildir..Microsoft para gözlü şirketin tekidir nerden nasıl para alsam diye uğraşıp durur.. Vistanın fiyatlarının bu kadar pahalı olmasının sebebide bu bil gates dünyanın en zengin adamı nasıl oldu sanıyorsun kekler saolsun.. Linuxun de paralı versyonlarının olduğunu unutma.. Ayrıca linux kendine o kadar güveniyorki kodları bile açık. Windows gereksiz yere program ve uygulamalara çok fazla ram ayırır eğer yeterince ramın yoksa kafadan vista için 2GB sistemin swap kullanmaya başlar buda demek oluyorki ram yerine hard disk kullanımı sonuç olarak daha yavaş çalışmaya başlar.. Bir windowsu 2 hafta kapatma zaten hatalar vermeye başlar linux ise 160 gündür kapanmadan çalışan şuanki cakal.net için kullandığımız linux serverı örnek verebiliriz. Linux kullanmak windowsa göre daha zordur bilgi ister fakat o bilgiyi bir sefer öğrenmen yeterlidir çünkü bir sonraki versyonundada aynı alt yapıyı kullanır.. Windows ise her seferinde farklı şekillerde karşımıza çıkmakta sıfırdan başlayıp bir çok şey öğrenmek ister.. Windows için kötü demiyorum fakat konu hız ise windowsun hızlı çalıştığı makinada linux uçar.. İşletim sistemleri kullanım alanına göre değişir mesela internet sitelerini barındıran serverların %85 i linux ile çalışır. Windows xp vista gibi işletim sistemleri hiç bir bilgisi olmayan kullanıcılar ve oyuncular için idaeldir.. Genelde linuxu biraz daha bilgili kişiler tercih eder.. Sanada linux denemeni tavsiye ediyorum.. Linux a alıştığın zaman bir daha windows kullanmak istemezsin 1. sınıf varken 2. sınıf meselesi
uzman görüşü
F.S.Mehmet1453 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari