www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Donanım - Bilgisayar Ve İşletim Sistemleri > Windows işletim sistemleri

Windows işletim sistemleri Windows ile ilgili sorunlar ve çözümleri..

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-16-2009, 10:52 AM   #1
Author41
Daimi Üye

Kayit Tarihi: Jun 2009
Mesajlari: 640
Teşekkür Etme: 1
Teşekkür Edilme: 30
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 84106
Rep Puanı : 67290
Rep Derecesi : Author41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond repute
Belirlenen Windows XP USB Stick Edition [usb den çalışan portable xp]

Windows XP USB Stick Edition [usb den çalışan portable xp]

Başlıktan anlaşılacağı gibi windows xp nin minyatürize edilmiş versiyonudur.. bu versiyon usb flash disklerde windows xp işletim sistemini kullanmak için tasarlanmıştır.. namı diğer live xp..

1-Rarlı klasörü açtığınızda içinde aşağıdaki dosyaları göreceksiniz
2-Burada "LiveXP" ye çift tıkladığınızda aşağıdaki gibi DOS penceresi açılacaktır
3-açılan pencerede "Enter your choice :" yazan yerin karşısına "1" yazıp enter e basın
4-rarlı dosyayı açtığınız dizini bu ekranda yazın.Benimki "E:\XPUSB\INSTALLDIR" siz bu dizini nereye ve hangi adla açtıysanız o şekilde yazın enter e basın
5-"1".Sıradaki işlem tamam şimdi "2" ye geçiyoruz ekrana 2 yazıp enterleyin
6-İkinci işlem menüsünde kurulum yapacağımız dizini yani flash diskimizi (usb) seçiyoruz. Benim ki "J" idi siz kendi usb nizin adını yazacaksınız

NOT:Buraya kadar olan işlemleri doğru yaptıysanız dos ekranında (buraya kadar) 4 basamak olan işlem seçeneklerinin sayısı 5 e çıkacaktır.
7-İşlem basamaklarından 3 ve 4 ü atlayıp ekrana 5 yazıp enterliyoruz.Eğer USB nize format atacaksanız yada windowsu kurmak için ayrı bir bölüm yaratacaksanız 3 ve 4 . sıradaki işlemleri de yapmanız gerekir (biz bunları atladık)
8- 5 yazıp tıkladığımızda 5 altında iki seçenek açılacaktır 1 yazıp enter e basıyoruz,kurulum başlıyor işlem 5-10 dakika sonra tamam

http://rapidshare.com/files/69890305/winxp.rar
Author41 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari