www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Futbol > Türkiye 2. & 3.Ligi

Türkiye 2. & 3.Ligi Türkiye 2. ve 3.liginden haberleri bu bölüm altında paylaşabilirsiniz.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-07-2009, 01:10 AM   #1
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen Bank Asya Ligi Haberleri Buraya...

Akgül'den taraftara uyarı..
Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, "Sahipsiz Adana diyorsunuz, sahipsiz bırakanlara tepki göstereceğinize kulübe ve bana zarar veriyorsunuz" dedi ve taraftarları tahrike kapılmamaları için uyardı..

Adanaspor'da Başkan Bayram Akgül 31 günlük ayrılıktan sonra kolları sıvadı.
Akgül ilk olarak taraftarlarla diyalog kurdu. Görevi bıraktığı günden bu yana "Adanaspor başkanının taraftarları kamuoyu önüne attığı" yolundaki serzenişlere karşın Bayram Akgül taraftarlara hitaben bir konuşma yaptı. Aytaç Durak'ın makamından ayrıldıktan sonra Başkan Bayram Akgül, taraftarlardan tahriklere kapılmamalarını istedi.

Görevi bıraktığı gün yaptığı açıklamanın çok net olduğunu ve kesinlikle Adanaspor taraftarını ateşe atmak için bir açıklama olmadığını ve büyük Adanaspor taraftarına her zaman saygı duyduğunu anlatan Bayram Akgül, "Öncelikle göreve dönmemde Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın büyük katkısı oldu. Birkez daha Adanaspor camiası adına Aytaç Durak'a teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Yaptığı ilk açıklamayı Adanaspor taraftarlarına hatırlatan Başkan Bayram Akgül, "Sahipsiz Adana derken sizden ve kendimden bahsetmedim. Ben sadece sahipsiz Adana diyorsunuz, sahipsiz bırakanlara tepki göstereceğinize kulübe ve bana zarar veriyorsunuz ifadelerini kullandım. Bu sözlerim ne yazık ki siz büyük Adanaspor taraftarına yanlış aksettirildi. Halbuki benim amacım sahipsiz bırakanlara tepki vermeniz gerektiğini ifade etmekti" dedi.

"Olayları yanlış aksettirenleri bundan sonra hiçbir şekilde ciddiye alınmamasını" isteyen Akgül, tahriklere kapılmayın uyarısında bulundu. "Sizlere yanlış aksettirenlere en güzel cevabı sezon başında yapacağımız transferlerle vereceğiz" diyen Bayram Akgül, Adanasporluların rahat olmasını ancak takımlarına sahip çıkmalarını ve her konuda destek vermelerini istedi

styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 06-07-2009, 01:12 AM   #2
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen

Karşıyaka'da yeni yönetim kurulu belirlendi!
Karşıyaka Spor Kulübü'nün yeni yönetim kurulu belirlendi.
Kulüp başkanı Akif Ersezgin'in isteğiyle geçen hafta ertelenen genel kurul bugün Karşıyaka Nikah Salonu'nda yapıldı.

Yapılan seçimler sonrasında yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Coşkun Keskiner, Fahri Özgür Aris, Mehmet Peköz, Fatih Diniz, Ufuk Kele, Osman Dal, Mithat Salepçioğlu, Ünal Tuncer, Azad Yeşil, Rıfat Kınay, Tuncay Şekerci, Engin Aydemir, Aydın Cicibaş, Yücel Gönül, Alpaslan Baykal, Gürhan Solakoğlu, Yusuf İzzettin Güven, Mehmet Kamil Karadeniz, Ali Alan.

Eski 06-07-2009, 01:14 AM   #3
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Kartal'da sessiz bekleyiş!
Bank Asya 1.Lig'de gelecek sezon tek İstanbul takımı olarak mücadele edecek olan Kartalspor'da sessiz bekleyişin gerginliği hakim.
Ligde son haftalarda aldığı galibiyetler ile tutunan Kartalspor’da lig bitti dertler bitmedi.

Hüseyin Kurt yönetiminin çokça tartışıldığı Bordo-beyazılarda gelecek sezona dair hiçbir çalışma yapılmaması, muhaliflerin olağanüstü kongre talepleri ve kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntıların had safhaya ulaşması taraftarı endişelendiriyor.

Daha önce Mayıs ayı sonunda kongreye gidebiliriz diyen, ancak sonrasında bu kararından vazgeçtiğini ve sorunların aşılarak kongrenin zamanında yapılacağını açıklayan Kartalspor başkanı Hüseyin Kurt, Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’ün “Kulübü olağanüstü kongreye götürün” çağrısını da yanıtsız bırakmıştı.

Sezon sonunda bir çok futbolcusu ile sözleşmesi sona eren Kartalspor’daki belirsizliğe isyan eden taraftarlar, kulübün bir an önce yeni sezon için yapılanmasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

Haber: Mustafa YAŞAR

Eski 06-08-2009, 07:43 PM   #4
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Rizespor 4 büyüklere yöneldi!
Bank Asya 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor'da, kulüp başkanı Halim Mete, güçlü bir kadro kurup, gelecek yıl Turkcell Süper Lig'e yükselmek istediklerini belirtirken, 4 büyüklerden oyuncu almak istediklerini kaydetti..
Mete, gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüpte ilk hedeflerinin istikrarı sağlamaya çalışmak olduğunu belirterek, ''Çaykur Rizespor'un tarihine bakıldığında, her yıl birkaç kez hoca değişikliği yaşamış. Geçen yıl Metin Diyadin, Suat Kaya ve Raşit Çetiner takımda görev aldı. Üç teknik direktör değişikliği yaşandı. Biz istikrarı sağlama adına, Çetiner ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladık. Bu, camiaya bir güven verdi. Camianın moralini yükseltti. Hocamıza güveniyoruz. Yeni sezonda onunla güzel işler yapacağız'' dedi.

Başarının sabırla yakalanabileceğini ifade eden Mete, ''Yönetim olarak transferde, tesisleşmede, kulüp yapısının değişmesinde ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Kısa sürede Çaykur Rizespor'u Avrupa kulüpleri sistemine kavuşturacağız. Yeni tesisimizin yanında, yeni stadımız bu yıl hizmete girecek. Çaykur Rizespor'da hedef büyüttük. Bu yıl güçlü bir kadro kurup, gelecek yıl Süper Lig'e yükselmek istiyoruz. Bunları yaparken kalıcı ve sağlam adımlarla ilerlemek zorundayız'' diye konuştu.

Mete, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un kadrosunda oynatmadığı oyuncuları transfer etmek için çalışma başlattıklarını kaydederek, şunları söyledi:
''Bu dönemde büyük takımlardan, kendi kadrolarında oynatamadıkları oyuncuları almaya çalışıyoruz. Transfer komitemiz, gerekli girişimleri kadromuzda ihtiyaç duyduğumuz mevkilere göre yapıyor. Transferde hocamızın bize sunduğu raporla birlikte takıma gerekli takviyeleri yaparak, hedefimize ulaşmak için gayret gösteriyoruz.''

Eski 06-10-2009, 06:50 PM   #5
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Yeşilova Süper Lig sözü verdi!
Giresunspor'un teknik direktörü Yüksel Yeşilova, ''Yeşil-beyazlı takımın, yeni sezonda hedefi Turkcell Super Lig diyorsam, herkesin buna inanmasını isterim'' dedi.
Yeşilova, kulübün sosyal tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, yeşil-beyazlı takımın yeni sezonda başarıdan başarıya koşacağını ve 34 haftalık lig maratonunda mutlaka Turkcell Super Lig özlemini sonlandıracağını ifade ederek, ''Giresunspor'a geldiğim için çok heyecanlı ve çok mutluyum. Buraya isteyerek geldim. Kaldı ki burada misyonumun bitmediğine inanıyorum. Yapacak daha çok işimiz var. Buradan sizlere Giresunspor'u Turkcell Süper Lig'e taşımanın sözünü veriyorum'' dedi.

Bu konuda hayal kurmadığını, hiçbir zaman hayalci olmadığını anlatan Yeşilova, şöyle devam etti:
''Ben işimi hiçbir zaman tesadüflere bırakmam. 'Giresunspor yeni sezonda Turkcell Süper Lig'de olacak' diyorsam herkesin buna inanmasını isterim. Çünkü ben hiçbir zaman hayal kurmadım. Genel kurulun ardından hızla çalışmalara başladık. Rakiplerimizden iki adım öndeyiz. Çünkü, ilk olarak başkanımız bu işten çok iyi anlıyor. Onda hiç bir başkanda olmayan özellikler var. Bir diğeri de taraftarlarımızın son derece takıma yatkın olmaları ve Giresunspor'u her platformda desteklemeleridir.''

Ligde şampiyonluk hedeflerine ulaşmak için iki ayrı planları olduğunu belirten Yeşilova, ''Biz şimdi iki ayrı plan yapacağız. Birincisi ilk yarıyı rakiplerimizden 4-5 puan önde kapatacağız. İkincisi de sezon sonu şampiyon olacağız. Play-off'a kalmak benim için başarı sayılmaz'' diye konuştu.

Eski 06-10-2009, 08:15 PM   #6
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Serhat Güller imzaladı!
Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktör sorunu çözüldü. Anlaşmaya varılan Serhat Güller ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Daha önce Boluspor'u çalıştıran Güller, "Geç kalmış bir özlemi dindirebileceğime inandığım için buradayım" dedi.
HiltonSA Mersin Oteli'nde düzenlenen törende Serhat Güller, kendisini 2 yıllığına Kırmızı-lacivertli yapan sözleşmeyi imzaladı.

Burada konuşan Kulüp başkanı Ali Kahramanlı, zor bir sezonu geride bırakarak Bank Asya 1. Lig'e yükseldiklerini hatırlatarak, bugün kendileri açısından yepyeni bir gün olmanın yanında yeni bir başlangıç olduğunu vurguladı ve ardından da desteklerinden dolayı Devlet eski Bakanı Kürşad Tüzmen ve Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'a teşekkürlerini sundu.

Futbolda değişimin bir zorunluluk olduğunu kaydeden Kahramanlı, yeni sezon öncesinde de bir teknik direktör değişimine gidildiğini ve Serhat Güller ile birlikte çok güzel işler başaracaklarına inandığını dile getirdi. Herkesin önüne bir hedef koyduğunu, kendilerinin de çok büyük hedefleri olduğunu ifade eden Kahramanlı, "Bizim hedefimiz Süper Lig. Ancak bu kısmet meselesidir, tabi biraz da şansınız olacak. Ama burada asıl önemli olan Bank Asya 1. Lig'de kalıcı olup, ligin zirvesinde her zaman tutunabilmektir. Önümüzdeki dönemde çok güzel işler yapacağız. Buna yürekten inanıyorum" dedi.

Teknik direktör sorununun çözüme kavuşturulmasının ardından, teknik direktör Serhat Güller'in sunacağı rapor ve İdari Menajer Ahmet Yıldırım'ın da önerileri doğrultusunda iç ve dış transfer çalışmalarına en kısa sürede başlayacaklarını da sözlerine ekleyen Ali Kahramanlı, yeni sezon öncesinde de iddialı ve güçlü bir takım kurarak, yollarına devam edeceklerini ve belirlenen hedefe ulaşabilme adına mücadele edeceklerini söyledi.

Teknik Direktör Serhat Güller ise, kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu ve kararını vermesinde de ortaya konulan samimi yaklaşımın önemli bir rol oynadığını, yönetim kanadının istekli ve heyecanlı olmasının da kendisini etkilediğini kaydetti.

Güller, "Mersin İdmanyurdu, yaklaşık 26 yıldan bu yana Süper Lig'e hasret. Geç kalmış bir özlemi dindirebileceğimize inanarak ve bunu başarmayı arzu ederek görevi kabul ettim. Burada olmaktan son derece mutluyum" diye konuştu.

Bank Asya 1. Lig'de yeni bir ekiple mücadele edeceklerini ve işlerinin hiç de kolay olmadığının altını çizen Güller, yeniden yapılanma sürecinde de oluşturacakları kadroyu sadece başarıya endekslemeyeceklerini, Mersin İdmanyurdu'nu uzun yıllar taşıyabilecek genç ve tecrübeli oyuncuları bir araya getirecekleri anlattı.

Ligde kendilerini hiçbir şekilde sıkıntıya düşürmeyecek, sözünü dinletebilecek kadar iyi, bunun yanında da şampiyonluğa oynayacak kadar da kaliteli bir ekip kuracaklarını belirten Güller, transferle ilgili olarak bir liste belirlediğini ve en kısa sürede de harekete geçeceklerini dile getirdi.

Güller, "Mersin İdmanyurdu'na gönül verenlerle birlikte kentte yaşayan insanların gurur duyacağı, oynanan oyunlardan sonra onur duyup, coşku yaşayabileceği bir takım oluşturabilmek için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. İnşallah bunu başarırız. Bunu yapabilecek güç, azim ve cesaretimizle birlikte cesaretimiz de var. Bunların hepsini birleştirip, iyi bir takım kurarak, başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz. Ben böylesi bir coşkuyu yaşatabilmek için buradayım"

Eski 06-10-2009, 08:17 PM   #7
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Bank Asya'ya 2 yabancı hakkı!
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Bank Asya 1. Lig'de yabancı uyruklu futbolcu transferi konusunu karara bağladı..
Kurul, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda, Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden kulüplere, 1 Ocak 1986 ve daha sonraki tarihte doğan 2 yabancı uyruklu futbolcu ile profesyonel sözleşme yapabilme izni verdi. 2008-2009 sezonunda Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar da yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu haktan yararlanabilecekler.

TFF Yönetim Kurulu, 2009-2010 futbol sezonunda liglerde mücadele edecek takım sayısını da belirledi. Buna göre, Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de 18'er, TFF 2. Lig'de 15'erli 3 grupta toplam 45 ve TFF 3. Lig'de 5 grupta toplam 54 takım mücadele edecek.

Toplantıda, 2008-2009 futbol sezonu Turkcell Süper Lig, Bank Asya 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Fortis Türkiye Kupası ve PAF Ligi müsabaka sonuçları, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 14. maddesi hükmü ve Aksarayspor Kulübü'nün sahtecilik ile ilgili başvurusu saklı kaymak kaydıyla tescil edildi.

Eski 06-11-2009, 09:01 PM   #8
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Raşit Çetiner "Heyecanımı yitirdim" diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı..
Raşit Çetiner yaptığı açıklamada, İstanbul'da, Çaykur Rizespor Futbol Yatırımları A.Ş. Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Kemal Yardımcı ile bir görüşme yaptığını söyledi.

Her iki görüşmede de Çaykur Rizespor'da çalıştığı dönemi ve sezon başı çalışmalarını değerlendirdiklerini ifade eden Çetiner, ''Yaptığımız görüşmede yöneticilere, görev yaptığım süre içinde yaşadıklarımı anlattım. Heyecanımı kaybettiğimi belirterek izin istedim. Karşılıklı olarak anlaşarak görevden ayrıldım. Onlar da anlayışla karşıladılar'' dedi.

Çetiner, Çaykur Rizespor'un geleceğinin parlak olduğunu, alınan kararların uygulanması durumunda yeşil-mavili ekibin başarıyı yakalayacağına inandığını kaydetti.

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Cevahir ise alınan karara saygı duyduklarını belirterek, ''Yeni hoca arayışlarına başlayacağız. En kısa sürede bu işi netleştirerek transfer çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yeşil-mavili kulübün yönetiminin, daha önce Ümit Milli Takım'da da görev yapan Ümit Davala ile ilgilendiği öğrenildi.

Eski 06-11-2009, 09:02 PM   #9
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

Erman Ergin Boluspor'da!
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor, 2009-2010 sezonuna yönelik ilk transferini Çaykur Rizespor'dan Erman Ergin'e 2 yıllık imza attırarak gerçekleştirdi..
Boluspor Kulübü Tesisleri'nde, deneyimli orta alan oyuncusuyla yapılan imza töreninde konuşan kulüp genel kaptanı Osman Gürsoy, ''Erman, hem gelecek adına, hem futbol, hem de kişilik olarak önemli özelliklere sahip arkadaşlardan birisi. Kendisini bugün Boluspor camiasına katmış oluyoruz. Erman, gelecek yıllarda takıma katkılar sağlayacak. Başarılarının ve çalışmalarının sürekli olmasını diliyorum'' dedi.

Erman ise Türkiye'nin en köklü kulüplerinden birine geldiği için mutlu ve gururlu olduğunu ifade ederek, ''Boluspor'un hedeflerinin farkındayım. Kendi hedeflerim de o doğrultuda. Boluspor forması altında başarılı olmak ve şampiyonluk yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

Büyük takımların hedeflerinin her zaman farklı olduğunu ifade eden Erman, ''Hedefi olan takımlarda kendimi daha iyi motive ediyorum. Boluspor büyük camia. Buraya oynamaya geldim. Bu, benim elimde ve çok çalışarak bunu başaracağım'' dedi

Eski 06-11-2009, 09:04 PM   #10
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Belirlenen

"Kırgın değilim"
Altay'da, olağanüstü genel kurulun ardından yeni yönetimin işbaşına gelmesiyle teknik direktörlük görevinden istifa eden Tahir Karapınar, teknik kadro olarak kendilerini başarılı bulduklarını söyledi.

Karapınar, ''Şartların zorluğu, mevcut kadro ve 15 maçlık periyot düşünüldüğünde, mağlup duruma düştüğünde veya oyuncusu eksildiğinde bile pes etmeyen, az gol yiyen, mücadeleci bir takım yarattığımızı düşünüyorum'' dedi.

Tahir Karapınar, Altay Sosyal Yardımlaşma Derneği'nde düzenlediği basın toplantısıyla Altay'daki görev sürecini değerlendirdi.

Kulüpte olağanüstü genel kurul kararı alındığında, takımı yüzüstü bırakmamak adına hemen istifa etmediklerini, ama genel kurulun sonuçlanmasıyla başkanlık görevine gelen Niyazi Konuşmaz ile konuşarak hemen istifalarını verebileceklerini söylediklerini anlatan Karapınar, ''Geçen salı günü de Niyazi beyle oturup konuştuk ve medeni bir biçimde Altay Kulübü'yle yollarımızı ayırdık. Fakat, bizim Altaylılığımız bitmez. Her zaman Altay'da göreve hazırız. Her noktada görev yaptık, yine o şekilde görev yaparız'' diye konuştu.

Karapınar, Altay'da görev yapmanın kendileri için çok onurlu, şerefli bir durum olduğunu, bu nedenle bu şansı kendilerine verdiği için önceki yönetimime çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Takımın başına ligin 20. haftasında ve ara transfer döneminin bitmesine 2 gün kala getirildiğini belirten Karapınar, ''Bu göreve gelirken, önümde başka bir yol da vardı; federasyon beni kursa göndermişti ve orada başlamak üzeriydim. Ama, yoğun ısrarlar, büyüklerimizin baskısı sonucu burada göreve başladık'' dedi.

Sakatlıkların artması ve zaten alternatifsiz olan kadro yapısı nedeniyle ilk 2 hedefi yakalanamasa da play-off hedefine ulaştıklarını anlatan Karapınar, Kasımpaşaspor ile oynadıkları play-off maçında da iyi bir oyun ortaya koyduklarını, ancak final maçına geçmeyi şansız bir şekilde başaramadıklarını ifade etti.

-''KIRGIN DEĞİLİM''-
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karapınar, bir soru üzerine, görevden ayrılması nedeniyle bir kırgınlığının söz konusu olmadığını belirterek, ''Burada sevgi, saygı gördük. Burada çalışmak bizim için gurur kaynağıdır'' dedi.

Karapınar, teknik direktörlüğe Altay'da başlamasının, görevinin bu şekilde sona ermesi de düşünüldüğünde kariyeri açısından nasıl etki edeceği yönündeki bir soru üzerine de ''Altay'da teknik direktörlük yapmak bir insan için her zaman kazançtır. Altay'da teknik direktörlük yapmak onurdur. Bu onur bize verildi. Bundan sonra artık, Altay Teknik Direktörü olarak da anılacağız, ileride inşallah başkan olarak da anılırız. Hatırlarsanız ben futbolu bırakırken de böyle bir demecim vardı zaten'' diye karşılık verdi.

CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari