www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 07-25-2006, 10:17 AM   #1
Angel of death
Daimi Üye

Kayit Tarihi: Nov 2005
Mesajlari: 576
Teşekkür Etme: 40
Teşekkür Edilme: 217
Teşekkür Aldığı Konusu: 103
Üye No: 3837
Rep Puanı : 11661
Rep Derecesi : Angel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond reputeAngel of death has a reputation beyond repute

Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu.
-Gel seni camiye götüreyim, dedim. Bugün Cuma biliyorsun.
-Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun, dedi
-Biliyorum ama, sebebini gerçekten merak ediyorum.
-Ne bileyim olmuyor işte, dedi.Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-Herhalde şaka yapıyorsun, dedim. Bunun için cami terk edilir mi?
-Ciddi söylüyorum, dedi. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.
Gerçekten öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-Peki, dedim.Hayatında hiç camiye gitmedin mi?
-Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim, dedi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.
Yavaşça yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:
-Hani, dedim. Camiye gelmeyecektin?
Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.
Bot
bot Çevrimiçi

Giriş Tarihi: Ocak 2005
Üye No: 0
KaRaBaSaN (08-03-2006), Zafir_Host (07-26-2006) bu konu için teşekkür ettiler...
bot Çevrimiçi Tesekkur botuna Rep veremezsiniz. Yinede Tesekkurler. Kurallara Aykırı Mesajı Bildir  
Eski 07-25-2006, 11:03 AM   #2
bluekeys™
Forum Demirbaşı

bluekeys™ 'in Avatari

Kayit Tarihi: Nov 2005
Mesajlari: 5,907
Teşekkür Etme: 594
Teşekkür Edilme: 2,624
Teşekkür Aldığı Konusu: 685
Üye No: 3332
Rep Puanı : 132808
Rep Derecesi : bluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond reputebluekeys™ has a reputation beyond repute

acı bir hikaye bu şekilde camiye gitmek te kötü saol paylaşım için

kou taşındı

[sakın] bana bulaşma kalp kırarım bazen]
bluekeys™ Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-25-2006, 12:03 PM   #3
CaKaLBoT
ÇaKaL Üye

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 1,791
Teşekkür Etme: 0
Teşekkür Edilme: 88
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 26295
Rep Puanı : 76884
Rep Derecesi : CaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond reputeCaKaLBoT has a reputation beyond repute

aynısını din hoamız anlatmıştı her sınavda kullanırım bu yazıyı
Eski 07-25-2006, 09:03 PM   #4
chingy
Daimi Üye

chingy 'in Avatari

Kayit Tarihi: Mar 2006
Mesajlari: 687
Teşekkür Etme: 98
Teşekkür Edilme: 82
Teşekkür Aldığı Konusu: 37
Üye No: 10059
Rep Puanı : 9725
Rep Derecesi : chingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond repute

Vay be gözünü sevdiğim Cüneyt Suavi'nin Hayatın İçinden adlı kitabının tam orta sayfasında yeşil bi sayfa var işte bu hikaye oraya ait...Evet dediğim gibi süper bi kitap...Ben kitabıda komple okumanızı tavsiye ederim.Bu arada hatırlatma için saol......
chingy Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-25-2006, 09:07 PM   #5
kasirga78
ÇaKaL Üye

kasirga78 'in Avatari

Mesajlari: 1,424
Teşekkür Etme: 332
Teşekkür Edilme: 181
Teşekkür Aldığı Konusu: 102
Üye No: 11279
Rep Puanı : 9245
Rep Derecesi : kasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond reputekasirga78 has a reputation beyond repute

bu kitabı sanırım 4-5 defa okudum mükemmel kitap pyl için tşk ler

Hep Destek Tam Destek
Ne Kupa Büyüklüğü Ne Şampiyonluk
Sevdamıza Kimse Engel olamaaz
Bazen Hüzün Vardır Bazen Mutluluk
FENERBAHÇE sevgisinin Adı Konamaz
kasirga78 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-25-2006, 09:14 PM   #6
zapata
Daimi Üye

zapata 'in Avatari

Kayit Tarihi: Feb 2006
Mesajlari: 455
Teşekkür Etme: 71
Teşekkür Edilme: 61
Teşekkür Aldığı Konusu: 19
Üye No: 8584
Rep Puanı : 3025
Rep Derecesi : zapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud ofzapata has much to be proud of
Belirlenen

ikokulda bizim din kitabındada vardı bu hikaye saolasın
Eski 07-25-2006, 09:34 PM   #7
chingy
Daimi Üye

chingy 'in Avatari

Mesajlari: 687
Teşekkür Etme: 98
Teşekkür Edilme: 82
Teşekkür Aldığı Konusu: 37
Üye No: 10059
Rep Puanı : 9725
Rep Derecesi : chingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond reputechingy has a reputation beyond repute

Alinti:
orjinal mesaji gonderen kasirga78
bu kitabı sanırım 4-5 defa okudum mükemmel kitap pyl için tşk ler
Cüneyt suavinin tüm kitapları güzelll zaten.Mucizeler vardı galiba oda güzell...
chingy Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-26-2006, 01:09 AM   #8
Zafir_Host
Daimi Üye

Zafir_Host 'in Avatari

Kayit Tarihi: May 2006
Mesajlari: 802
Teşekkür Etme: 289
Teşekkür Edilme: 547
Teşekkür Aldığı Konusu: 173
Üye No: 14511
Rep Puanı : 28545
Rep Derecesi : Zafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond reputeZafir_Host has a reputation beyond repute
Belirlenen

bunu küçükken kocatepe caminden aldıım kitap ta okumuştum fuar vardı kitabın adı HAYATIN İÇİNDENdi ama süperdi

BY Zafir_Host
Zafir_Host Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-26-2006, 05:57 PM   #9
maniac1990
Geçerken Uğradım

maniac1990 'in Avatari

Kayit Tarihi: Dec 2005
Mesajlari: 146
Teşekkür Etme: 15
Teşekkür Edilme: 42
Teşekkür Aldığı Konusu: 20
Üye No: 5209
Rep Puanı : 2166
Rep Derecesi : maniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura aboutmaniac1990 has a spectacular aura about

sonun böle bitceni beklemiyodum
maniac1990 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari