www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Forum > Eskiler (Arşiv)

Eskiler (Arşiv) Eski konular

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 04-03-2007, 02:25 PM   #1
DHeMLy-CHaY
Forum Kalfası

DHeMLy-CHaY 'in Avatari

Kayit Tarihi: Oct 2005
Mesajlari: 7,226
Teşekkür Etme: 547
Teşekkür Edilme: 425
Teşekkür Aldığı Konusu: 271
Üye No: 3561
Rep Puanı : 28119
Rep Derecesi : DHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond repute
Belirlenen Tuna'nın hedefi Wimbledon!

Tunus'ta düzenlenen 5. Sfax Turnuvası'nda çiftlerde şampiyonluğa ulaşan Milli tenisçi Tuna Altuna, hedefinin ilk yüze girip Wimbledon'a katılmak olduğunu söyledi.

Tunus'ta düzenlenen 5. Sfax Turnuvası'nda çiftlerde şampiyonluğa ulaşan Milli tenisçi Tuna Altuna ve Hülya Avşar, DHA'ya özel konuştu. Altuna, Portekizli partneri Martin ile birlikte finalde Avusturyalı ve Çek rakiplerini 7-6, 6-4'lük setlerle yenerek şampiyon olmuştu.

Tuna Altuna, Tunus'daki turnuvanın kendisin için çok iyi geçtiğini belirterek,"Teklerde çeyrek final oynadım. Çiftlerde de şampiyon olduk. Tunus'da çok iyi oynadık ve çok iyi mücadele ettik. Bu turnuvada zorlandım. Ama bazı yerlere gelmem için zorlu yollardan geçmem lazım. Tunus'daki turnuvadan önce 214. sıradaydım, şuanda 184. sıradayım. Sıralamada bir hayli ilerledim. Hedefim ilk yüze girip Wimbledon'a katılmak. Kısa zaman sonra Fransa'da bir turnuva var. Oraya katılacağım. Oradaki turnuva benim için çok önemli" dedi.

Hülya Avşar'ın, "Wimbledon'daki teniscilerin senden ne fazlalığı var sorusuna, genç tenisçi,"Oradaki tenisçiler benden çok çok tecrübeli. Çok sayıda maç yapıyorlar. Daha kabiliyetliler. Antrenman farkı var. Daha çok sürekliliği var. Koçları bir nevi dahi." cevabını verdi.

Altuna, Wimbledon'a kadar 5 - 6 turnuvaya daha katılacağını ifade ederek, şöyle konuştu:"Katılacağım turnuvalardan 80 puan alırsam Wimbledon'a katılacağım. Bunun için çok çalışıyorum. Wimbledon'da oynamak çok güzel bir duygudur. Bende bu duyguyu yaşamak istiyorum."

Hülya Avşar, Tuna'ya çok güvendiğini belirterek,"Tuna'ya inanıyorum. Wimbledon'a katılacaktır. Wimbledon'da onu yalnız bırakmayacağım. Onunla beraber turnuvaya gideceğim. Yalnız ben değil bir çok kişi Tuna'yı yalnız bırakmayacaktır. Ben Tuna'nın manevi destekçisi olarak onunla orada olacağım. Zaten Türkiye'deki sistem biraz değişse çok sporcumuz başarılı olacaktır. Şuan da Tuna'nın bir eksiği yok. Sponsorları var. İstediği turnuvaya gidebiliyor. Bende Tuna'ya manevi destek veriyorum. Çünkü çok yetenekli. Böyle yetenekli sporculara her zaman destek vermek gerekir.

Avşar, spor okulu açmak istediğini vurgulayarak şöyle konuştu:"Spor okulu açmayı düşünüyorum. Tabi tenis ağırlıklı olacak. Hatta geçenlerde sayın Mehmet Ali Şahin'den yer için sözde aldım. Ama bakalım zaman neyi gösterecek. Tenis öğretmenliği yapmayı düşünmüyorum. Bunun için eğitim almak gerekiyor."

Tuna Altuna son olarak, Tenise yeni başlayanların tenisi hemen bırakmamalarını ifade ederek,"Tenis zor bir spor. Ama hemen pes etmemek gerekir" dedi.

Tanrıyı Güldürmek İstiyorsanız Ona Planlarınızdan Bahsedin...

DHeMLy-CHaY Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari