www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Eğlence > Muhabbet Cafè

Muhabbet Cafè Cakal.net üyelerinin muhabbet yeri....

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-14-2010, 12:21 AM   #1
styla45
Forum Kalfası

styla45 'in Avatari

Kayit Tarihi: Aug 2005
Mesajlari: 7,071
Teşekkür Etme: 5
Teşekkür Edilme: 16
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 4
Rep Puanı : 67186
Rep Derecesi : styla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond reputestyla45 has a reputation beyond repute
Belirlenen Bilgisayarımızdaki Aynı Dosyaları Silelim (MP3 Temizliği) Resimli Anlt....

Ace Utilities --> Find Duplicate Files

Ace Utilities v4.2 yi Portable (Kurulumsuz) Kullanmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz....
http://www.4shared.com/file/72177367/e27...ities.html

Program kurunu indirmek veya program hakkında detaylı bilgiyi için aşağıdaki linkten Ana Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.
http://www.acelogix.com/

Ace Utilities aslında bir program topluluğudur. Konu dağılmasın diye ben sadece konuyla alakalı bölümü anlatmak istiyorum.
Portable olan programı indirdiyseniz zip arşivinde çıkartıyoruz ve çalıştırıyorz. Karşımıza gelen içerikten Find Duplicate Filesi seçip programın açılmasını bekliyoruz.
Kuru indirdiyseniz programı kurup aynı şekilde Find Duplicate Filesi çalıştırıyoruz....

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 898x657 ölçülerinde ve 61KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Program açılınca yukarıdaki ekranın karşınıza gelmiş olması lazım.
1 ile işaretlediğim yerde bulunan Scan tuşuna basıyoruz.
Karşımıza gelen ekranda;
2 ile işaretlediğm alanda arama yapacağımız klasörleri seçiyoruz.
Seçtiğimiz klasörler 3 ile işaretlediğim alanda görünmelidir.
Klasörlerimizi seçtikten sonra Start tuşuna basıyoruz......
Ben MUSIC klasörünü seçtim ve Start tuşuna basıyorum.......

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 898x657 ölçülerinde ve 46KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Şimdi seçtiğimiz klasörlerde bulunan benzer dosyalar aranıyor. Bu işlem benzer dosya sayısına ve seçtiğiniz klasörün boyutuna bağlı olarak biraz vakit alabilir.....

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 896x655 ölçülerinde ve 84KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Arama bitince benzer dosyaları gösteren yukarıdaki ekran karşınıza gelecektir.....
Benzer simek istediğiniz dosyaları işaretleyip Delete tuşuna basarsanız, seçtiğiniz dosyalar Geri Dönüşüm Kutusuna gönderilecektir. Daha sonra Geri Dönüşüm Kutusunu boşaltabilirsiniz.

Burda programın bazı özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Grups 1001 ile başlayan kısımdaki ileri geri tuşlarıyıla bir sonraki sayfaya ve bir önceki sayfaya geçebilirsiniz. Ama sayfa değiştirmeden önce seçtiğiniz dosyaları silmelisiniz. Yoksa en baştan seçmek zorunda kalacaksınız. Aynı kısımda hangi sayfada olduğumuzu ve hangi dosya aralığında olduğumuzu görebiliriz.

Programda karşımıza gelen dosyalara çift tıklatarak dosyayla ilişkili uygulamayı çalıştırabiliriz. Bende winamp yüklü olduğu için ekrandaki herangi mp3 dosyasına çift tıklarsam wimamp ile açılıyor.

Ayırıca istediğiniz dosyaya sağ tıklatınca açılan menünden dosyayı farklı bir program ile açabilir, dosyanın bulunduğu konuma gidebilir, dosya özelliklerini görüntüleyebilir veya dosya ismini program üzerinden değiştirebilirsiniz.

Yine sağ tıkladığınızda açılan menüde bulunan Check Mark tuşuyla toplu işaretlemeler yapabilirsiniz.

Peki aradığınız dosyaların isimleri değişikse ne yapmamınz gerekiyor derseniz ise; programın ayarlarını değiştirip yeniden bir arama yapamamız gerekmektedir.
Bunun için Delete tuşunun yanındaki Optionsa basamamız gerekiyor.
Basıyorum......

Optionsa basınca yukarıdaki ekran karşıma geldi. Burda fazla bir şeyle oynamadan işaretlediğim Same Filename deki çentiği kaldırıp Ok tuşuyla kayıt edip çıkıyoruz....

Ayrıca isterseniz ordaki ayarlarla oynayarak farklı kombinasyonlarda aramalar gerçekleştirebirlirsiniz...

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 900x659 ölçülerinde ve 72KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Ayarlarımızı yaptıktan sonra tekrar Scan tuşuna basarak arama yapmamız gerekiyor. Ben çoktan basıp arattım ve karşıma farklı isimlerde ama boyutları ve özellikleri aynı bir sürü dosya gurubu geldi.

Seçip siliyoruz. İçinize sinmiyorsa dosyalara çift tıklatarak tek tek kontrol edip benzerlerini silebilirsiniz.....

Alıntıdır
styla45 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 06-14-2010, 12:22 AM   #2
mel_i_ke
ÇaKaL Üye

mel_i_ke 'in Avatari

Kayit Tarihi: Mar 2007
Mesajlari: 1,510
Teşekkür Etme: 21
Teşekkür Edilme: 36
Teşekkür Aldığı Konusu: 23
Üye No: 37169
Rep Puanı : 68799
Rep Derecesi : mel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond reputemel_i_ke has a reputation beyond repute
Belirlenen

saolasın ..

- 2sohßeT AraLı Bizim MesafemiZ { 0 Derece }

1 2 3 †ıp!

Her Hakkım Saklıdır®™
█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
³³°¹³²¹³ °¹²

mel_i_ke Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
Eski 07-07-2010, 12:20 AM   #3
By BuRç-X #
Yeni Üye

Kayit Tarihi: Jul 2010
Mesajlari: 23
Teşekkür Etme: 0
Teşekkür Edilme: 0
Teşekkür Aldığı Konusu: 0
Üye No: 101971
Rep Puanı : 10
Rep Derecesi : By BuRç-X # is on a distinguished road
Belirlenen

Teşekkürler.
By BuRç-X # Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari