www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Trabzonspor

Trabzonspor Trabzonspor ilgili herşey bu bölümde.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 01-01-2010, 10:22 AM   #1
DiŞi KapLaN__1967-25
Müstakbel Üye

Kayit Tarihi: Nov 2009
Mesajlari: 234
Teşekkür Etme: 1
Üye No: 93203
Rep Puanı : 439
Rep Derecesi : DiŞi KapLaN__1967-25 is a jewel in the roughDiŞi KapLaN__1967-25 is a jewel in the roughDiŞi KapLaN__1967-25 is a jewel in the roughDiŞi KapLaN__1967-25 is a jewel in the roughDiŞi KapLaN__1967-25 is a jewel in the rough
Belirlenen ÇAĞLAR'ı aLmak istiyoruZz..!

"ÇAĞLAR'I ALMAK İSTİYORUZ"
Güneş, yönetimin kiralık olarak başka takıma vermeyi düşündüğü Barış Memiş'le ilgili olarak ise, "Barış yetenekli bir oyuncu, ama şu anda bulunduğu konum itibariyle üretken değil. Takım kadrosu geniş olduğunda burada kalıp oynamamasındansa, başka bir takıma gidip oynamasını tercih ederim. Ancak şu anda bu takımda kalmalı. Eğer kadro genişlerse gidebilir. Bu transfer dönemi içerisinde netlik kazanacak" dedi. Güneş, Denizlisporlu Çağlar'ın gündemlerinde olduğunu da ifade ederek, "Çağlar ile ilgili girişim yaptığımız doğru. Solbek ve stoper oynayabilen bir oyuncu. Görüşmeler sürüyor. Ekonomik olarak bir değeri var. Bunu aşabilirsek alacağız" dedi.

"ŞU ANDA ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ DİYEMEM"
Sezonun ikinci yarısındaki 17 maçlık periyodu lider olarak tamamlamak istediklerini de belirten Güneş, "Şu anda eksik çalışıyoruz. Sakat ve henüz gelmeyen oyuncularımız var. Sıkıntımızın kaynağı son iki maçtı. Kaybettiğimiz maçlardan biri kupa maçıydı. Kupa maçı bizim için Avrupa'ya gitmek adına daha kolay bir yoldu. Ama Galatasaray maçının kaybedilmesi bizi olumsuzluğa itti. Kupada kalan üç maçımızı da kazanarak gruptan çıkmak istiyoruz. Ligde ise şampiyonluk hedefini vermeyeceğim. Şampiyonluğun en büyük adayıyız diyemiyorum çünkü kendi gerçeğimizi ortaya koyuyoruz. Ama ligde geriden geliyoruz diye bırakmayacağız. İlk yarıda 17 maçlık periyotta ligde 6. olduk. İkinci yarıda ise 17 maçlık periyotta lider olmak istiyoruz. Eğer bunu yaparsak başarılı oluruz" şeklinde konuştu.

"FEDERASYON YERLİ ANTRENÖRLERİ GÖRMEMEZLİKTEN GELMEMELİ"
Güneş, "TFF, Milli takımın başına Trappattoni'yi getirmek istiyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz" şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: "Ben milli takımının antrenörünün yerli olmasından yanayım. Ama yabancıya da karşı değilim. Milli takım antrenörü altında Türk antrenörler yara almıştır. O doğru şık olmamıştır. Yerli olmayacak anlayışı içerisinde sanki Türk antrenör yokmuş gibi davranıp yabancıya yönelmek doğru olmaz. Biz şu anda kendi içerimizde kavga eder durumdayız. Yerli antrenörler olarak biz kendi fikirlerimizi söyleyip karara saygı duymalıyız. Federasyonun üstüne geçmemeliyiz ama onlarda yerli antrenörleri görmemezlikten gelmemeli."

"BANA MİLLİ GÖREV UYGUN GÖRÜLMÜYORDU AMA BEN YAPTIM"
Federasyonun alacağı karara saygı duymaları gerektiğini de ifade eden Güneş, "Federasyon yabancı antrenör alırsa, 'Niye o geldi' demek yerine ona sahip çıkacağız. Ama alınmadan sanki Türk antrenörler yok sayıldı. Türk antrenörünün varlığı yok sayıldı. Çok değerli Türk antrenörler var ama çok da kaliteli yabancı antrenörler var. Burada isimde çok önemli değil. Biz milli takımda göreve başlarken ismimiz yoktu, ama Türkiye'nin de Dünya Kupası'nda tecrübesi yoktu. Demek ki yapılabiliyor. Milli takım bana uygun görülmüyordu ama ben yaptım. Başka birine uygun görünüyordu ama o yapamadı. Bunlarda olabiliyor. Buralarda kaosa götürmeye gerek yok. Önemli olanın federasyonunun uyumlu çalışacağı bir antrenör bulması. Ben yabancıyla bu işi yapacağım diyor. Buyur yap. Biz göreve gelecek olan antrenörün yardımcısıyız. Başımıza gelen antrenör Türkiye'yi sahiplenmiyor, orada bir görev yapıyor" ifadelerini kullandı.

"HERKES HESAP SORMAYA KALKARSA KAOS OLUR"
Güneş, "Sizin milli takıma bir kırgınlığınız var mı?" şeklindeki soruya ise, "Milli takım benim ve bizim takımımız. Zaman zaman tabi kızdığımız istemediğimiz konular oluyor. Bu bizi haklı kılıyor diyemeyiz. Herkes bir hesap sormaya kalkarsa kaos oluşur. Ben böyle deyince, 'Sen evliya mısın?' diyorlar bana. Bana milli takım görevini teklif ettiklerinde sorun oldu. Şimdi de sorun var. Ben bu görevi nasıl yaptıysam, herkes yapar. Gelecek olan teknik adam bizim tepemizde dursa bile ona milli duyguyu hissettirmemiz lazım. Milli takım bir kişinin işi değil. Kimse o işi tek başına yapamaz. Tepede olan kişi herkes adına orayı temsil ediyor. 'Gelsin yapsın, yapmasa görür' demek doğru bir tutum değil" şeklinde cevap verdi.

6 + 2 olan yabancı kontenjanı sayısına da değinen Güneş, "Yabancı oyuncuyu fazla kullanıyoruz ama verimli kullanamıyoruz. Ben yabancı oyuncu sayısı en fazla üç olsun demiştim. Şu anda 8 tane yabancı var ama daha iyi olduğumuz söylenemez" diyerek sözlerini noktaladı.

2o1o

=>
"AcqDc..

TRAßZ0NSP0R^m..

''ѕєηιηℓєуιz нєяуєя∂є αηкαяα∂α ιzмιя∂є ''вσя∂σ мανι αşкıуℓα нαzıяız вιz öℓмєує''

o2 \ o1 / 2o1o ^
DiŞi KapLaN__1967-25 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari