www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Film Yükleme > Diziler > Yerli Diziler

Yerli Diziler Tüm Yerli Dizileri Burada Bulabilirsiniz.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 07-18-2006, 02:31 AM   #1
KaRaYeL
ÇaKaL Üye

KaRaYeL 'in Avatari

Kayit Tarihi: Jan 2006
Mesajlari: 1,137
Teşekkür Etme: 49
Teşekkür Edilme: 443
Teşekkür Aldığı Konusu: 153
Üye No: 7515
Rep Puanı : 23286
Rep Derecesi : KaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond reputeKaRaYeL has a reputation beyond repute

Arkadaşlar son zamanlarda işlenen cinayetler hep Kurtlar Vadisine dayandırıldı ve dizi kaldırıldı. Aslında dizinin etkisi olsa bile ben böyle düşünmüyorum.

Ben 24 yaşındayım. bizim zamanımızda rambo, racky, he-man, ninja kaplumbağalar gibi şiddet içeren bir çok film ve çizgi film vardı. hiç birimiz bunlara heveslenip birbirimize savaş açmadık. peter pan uçuyor diye hiç birimiz uçmaya kalkmadık. ama şimdiki çocuklar pokemon uçuyo diye balkondan atlıyo, polat kafa kesiyo diye cinayet işliyo. sizce burda tv programlarının mı suçu var yoksa aile terbiyesinin mi? ben de kurtlar vadisini izledim. hatta deli yürek yayınlandığında lise çağlarındaydık. biz neden bu tür olaylar çıkarmadık acaba hiç düşünüyorlar mı? biz de hilfe-life oynadık. kimseyi gidip öldürmedik. bence bütün sorun aileden kaynaklanıyor. yaptığım en büyük yanlış sigara içmek oldu. bu nesil öyle bi yetişiyor ki anneyi babayı tanımıyor. çocuklara ilk okulda cinsel eğitim veriyorlar, çocuklar kızlar için birbirini öldürüyor; anne baba kavga ediyor çocuklarla ilgilenmiyor, çocuklar uyuşturucuya alışıyor; çocuğa dini eğitim verilmiyor, Allah'tan korkmayan, günah nedir bilmeyen, sinirlenince cinayet işleyen nesiller yetişiyor. Kim ne derse desin dinimizi de öğrenmek gerekiyor. şimdiki nesillere bu verilmiyor. tamam dini alet edip kötüye kullananlar mutlaka oluyor ama bir insan Allah'tan bahsettimi ona öcü gibi bakılıyor. Bi düşünün Allah'tan korkan, Allah'ın gazabına uğramaktan korkan, cehenneme girmekten korkan bir insan hırsızlık yapar mı, kavga çıkarır mı, cinayet işler mi, başkasının karısına-bacısına yan gözle bakar mı? Peygamber efendimizi örnek alan bir insan ne olursa olsun yumuşak ahlaklı olur.
Size bir olay anlatayım:
Peygamber efendimizin borçlu olduğu bir yahudi alacağının vadesinden 3 gün önce Peygamber efendimizin evine gelerek alacağını ister. Hem de çok sert bir dille. Hz. Ömer yahudiye çok sert çıkar ama Peygamber efendimiz "Ya Ömer biz senden başka türlü davranmanı beklerdik. Bana borcumu üzüntüye sebebiyet vermeden ödememi, ona da alacağını daha nazikçe istemesini söyleyebilirdin" diyor. borcu hurma olarak ödüyorlar. Hurmaları alan yahudi birden Kelime-i Şahadet getiriyor ve müslüman oluyor. Peygamber efendimizin ona yumuşak davranması ve sinirlenmemesi o insanın müslümanlıkla şereflenmesine vesile oluyor. yahudi diyor ki "Ya Rasul Allah sizi hep takip ettim. Her haliniz Tevrat'ta anlatılan son Resul'e uyuyordu ancak bir huyunuzu bilmiyordum. yumuşak kibar biri mi yoksa çabuk hiddetlenen biri mi olduğunuzu bilmiyordum. Tevrat'ta anlatılan peygamber yumuşak huyluydu".
Arkadaşlar böyle bir Peygamberin ümmeti bırakın cinayet işlemeyi kavga bile etmez. Uhud savaşında kendisine en büyük eziyetler yapılırken bile "Allah'ım affeyle çünkü bilmiyorlar." diyen bir peygamberin ümmeti böyle olaylar işler mi???? İŞLEMEZ..

Gelelim Kurtlar Vadisine:
Bu dizide hiç mi mesaj yok? Kimse "Kumarda kazanan yoktur. Sadece oynatan kazanır." Mesajını almıyor. Millet Çakıra özeniyor ama Çakır gibi olunca onun gibi genç yaşta ölebileceklerini anlamıyor. Polata özeniyorlar, Polat Alemdar karakteri gibi bir çok kahraman var ülkemizde ama hangisinin hayatı düzenli bana söyleyebilirmisiniz? kim "Teşkilatın iki Silahşörü" "Bay Pipo" "Efendi" gibi kitapları okudu? Hadi bunları geçtim izlediğiniz Polat Alemdar karakterinin çok mu düzenli bir hayatı vardı? Anadan ayrı, babadan ayrı, sevgilisinden ayrı, ve en sonunda bu hayat yüzünden sevgilisini kaybediyor. Böyle bir hayatı kim ister ki? Ben şahsen vatanım için savaşırım ama mecbur değilsem böyle bir hayatı istemem. Kurtlar Vadisi dizisinde eceliyle ölen bir karakter bile yok. Bu insanlara özenenler böyle bir hayatta öldürüleceklerini hiç mi düşünmüyorlar. Ömer babanın nasihatlarını hiç bir medya kuruluşu gündeme getirmiyor, dizi karakterlerinin "Böyle yaşarsanız sonunuz bizim gibi olur" mesajını kimse almıyor.
Şimdi arkadaşlar ben nacizhane kafamla bu mesajları aldıysam ve bunun sadece bir dizi olduğunu anladıysam herkes bunu anlayabilir. bence bunu anlamayanların mutlaka ailevi sorunları var. aile tarafından iyi yetiştirilmemiş bir nesil bu mesajları alamaz ve polat gibi kafa keser, memati gibi silah taşır, çakır gibi kafasını bozanı öldürür. elbette bu yayınlar etkili oluyor ama iyi bir aile eğitimi almış biri üzerinde değil.

benim nacizhane yorumum bu.

bilmem siz ne dersiniz??????????????????
KaRaYeL Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari