www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Spor > Trabzonspor

Trabzonspor Trabzonspor ilgili herşey bu bölümde.

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 06-24-2009, 10:20 AM   #1
Author41
Daimi Üye

Kayit Tarihi: Jun 2009
Mesajlari: 640
Teşekkür Etme: 1
Teşekkür Edilme: 30
Teşekkür Aldığı Konusu: 15
Üye No: 84106
Rep Puanı : 67290
Rep Derecesi : Author41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond reputeAuthor41 has a reputation beyond repute
Belirlenen 'Bana güvenin yeter'

'Bana güvenin yeter'

Broos imzayı attı, iddialı mesajlar yolladı: Şampiyonluk özlemine son veren isim olmak istiyorum. Baskıya alışkınım, daha önce de büyük kulüpler çalıştırdım

Uzun arayışların ardından karar kılınan, dün yardımcıları Metin Diyadin ve Turgut Kural’la 2 yıllık imza atan Hugo Broos, iddialı konuştu. Başkan Sadri Şener törende Broos’tan övgü dolu sözlerle bahsederken, Belçikalı ise iddialı konuştu. Tesisler ve stadı gezip profesyonel bir kulübe geldiğine inandığını söyleyen Broos, “25 yıllık şampiyonluk özlemini biliyorum. Buna son veren antrenör olmak için çalışacağım” dedi. Tartışılmasına yol açan Yunanistan macerasına da değinen Trabzon’un hocası, “Kariyerimi olumsuz etkilediğini düşünmüyorum. Gittiğimde takımın 8 puanı vardı ve sezonu 25 puanla bitirdik. Kupada Panathinaikos ve Larissa gibi ekipleri elemeyi de başardık” dedi.

‘Büyük kulüp sorunu yaşamam’
Başarıya endeksli bir baskıyı ise rahatlıkla kaldırabileceğini anlatan Hugo Broos, “Anderlecht ve C.Brugge de Belçika’nın büyük kulüpleri. Orada da baskı vardı, buna alışığım” dedi. Deneyimli teknik adam, transfer hakkında ise şunları söyledi: “Öncelikle neye ihtiyacımız olduğunu belirleyeceğiz. Yeteri kadar zaman var, sorun yok. En kısa zamanda bir yol haritası çizeceğiz. Bu kulüpte herkesin desteğine ihtiyacım var. Bu ilgi ve desteğin benim işimi kolaylaştırılacağının unutulmaması lazım.”
’Sadece üçünü tanıyorum’
Basın toplantısı sırasında Bordo-Mavililer’in yeni hocasına takımla ilgili olarak çarpıcı sorular da yöneltildi... “Trabzonspor’u ve ekibi ne kadar tanıyorsunuz” şeklindeki bir soruya Broos bundan sonraki yol haritasını da netleştiren bir yanıt verdi: “Trabzonspor’un ismini biliyordum ama kısa sürede üzerine daha fazla bilgiler ekledim. Takımdan sadece İbrahima Yattara, Rigobert Song ve Colman’ı tanıyorum. Şimdi önümdeki zamanın önemli bir bölümünü takımın maç cd’lerini izlemekle geçireceğim ve kısa sürede yeterli bilgiyi edineceğim.”

Hadi gözünüz aydın gençler
En önemli özelliklerinden biri, gençlere çok değer verip kısa sürede A Takım’a kazandırmak olan Belçikalı teknik adamın altyapıya özel ilgi göstermesi bekleniyor

İkinci 2. Lig’de bir pilot takımı bulunan, aynı zamanda altyapılarda da önemli yetenekler yetiştirmesiyle bilinen Trabzonspor’da Hugo Broos ile yepyeni bir dönemin açılması bekleniyor... Daha önceki kulüplerinin tamamında altyapıya özel ilgi gösteren, performansıyla ön plana çıkan oyuncuları A Takım’da çekinmeden değerlendiren Belçikalı teknik adamın, Trabzonspor’da da aynı çalışma programını uygulayacağı bildirildi. Bu paralelde Türkiye ve yurt dışında yapılacak olan sezon başı kamplarına altyapıdan da takviye yapılacak. Çağrılacak futbolcular için bu birimlerde görev yapan teknik direktörlerden görüş alınacak.
Geçen sezon tutmadı
Tüm bu gelişmeler, hem kadrodaki hem de altyapılardaki genç futbolcular üzerinde müthiş bir doping etkisi yarattı. Geçtiğimiz sezon da kadroya çok sayıda genç takviyesi yapılmasına rağmen birçok isim kulübeye hapsolmuştu.
Başına ‘Güneş’ mi geçecek!Yönetim, üst düzey hocalarla görüşüp ülkesi dışında kariyeri olmayan Broos’u alınca akıllara bir soru geldi; acaba 6 ay sonra Şenol Güneş teknik koordinatör mü olacak? Bu soru Trabzon kulislerinde kulaktan kulağa dolaşırken, Başkan Sadri Şener’in de gönlünde hala Güneş’in olduğu ileri sürülüyor. Bilindiği gibi yönetim, ilk olarak Güneş’in kapısını çalıp olumlu yanıt almış, ancak Seul’le 6 aylık sözleşme sorun olmuştu.
Author41 Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari