www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee  

Geri Git   www.cakal.net Forumları YabadabaDuuuee > Her Telden > Korku Odası > Efsaneler ve Korku Hikayeleri

Efsaneler ve Korku Hikayeleri Şehir efsaneleri, geçmişteki inanılmaz olaylar, tarihi değiştirecek nitelikteki efsaneler.. Günümüzden gerçek olaylar veya anlatılanlar.. Daha fazlası için içeriye bi göz atman gerekli

CevaplaCevapla

Konu Seçenekleri Görünüm Şekli
Eski 01-08-2007, 01:46 PM   #1
DHeMLy-CHaY
Forum Kalfası

DHeMLy-CHaY 'in Avatari

Kayit Tarihi: Oct 2005
Mesajlari: 7,226
Teşekkür Etme: 547
Teşekkür Edilme: 425
Teşekkür Aldığı Konusu: 271
Üye No: 3561
Rep Puanı : 28119
Rep Derecesi : DHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond reputeDHeMLy-CHaY has a reputation beyond repute
Belirlenen Karşıyakalı Nedim Usta

Karşıyakalı Nedim Usta

Çoook uzun zamandır Almanya'da gurbetçilik yapan bi vatandaşımız nihayet hayalini gerçekleştirerek cillop gibi bi Mersedes almış ve o yılki izinine de arabasıyla gelmiş. Allahın işine bak ki, gariban, İzmir civarında kötü bi trafik kazası geçirmiş. Ama ne kaza... Almanların o sağlamlığı ile ünlü arabası bi kaç takla atınca akordiyona dönmüş. Allahtan bizim adama ve ailesine hiç bi'şeycik olmamış. “Ne yapçam ben şimdi?” diye kara kara düşünürken yardıma gelenler, “Sen hiç kafana takma. Karşıyaka Sanayi Sitesi'nde Nedim Usta var bizim. Sen arabayı ona ver. Gerisine de karışma” demişler. Vermiş nitekim Mersedes'ini gurbetçimiz Nedim Usta'ya ve hak’katen de bi hafta sonra sanayiye geldiğinde gözlerine inanamamış. Çünkü araba aynı aldığı günkü gibiymiş, kazadan eser’meser kalmamış.
Gurbetçimizin izni sona ermiş, Almanya'ya geri dönmüş. Öyle büyük bi kaza geçirdiğinden hemen arabasını servise götürmüş ve Alman Usta'ya, “Bak bakalım arabada bi problem var mı?” demiş. Alman epey bi testten geçirmiş arabayı, hiç bi'şey bulamamış. Gurbetçiye, “Ne oldu da getirdin ki bu arabayı. Bu daha fabrikadan çıktığı gibi gıcır gıcır” demiş. Bizim Türk, “Olur mu yahu... Ben bu arabayla Türkiye'de büyük bi kaza yaptım. Görsen, körük gibi olmuştu” demiş.
Alman inanmamış buna. “Ne diyosun sen be. Olmaz öyle şey, her yerine baktım. Amörtisör ayarları bile fabrika çıkışında” demiş. Bunun üzerine gurbetçimiz kasko için çektirdiği fotoğrafları çıkarıp göstermiş herife. Alman’ın gözleri faltaşı gibi açılmış. Hemmen müdürlerine haber vermiş. Onlar da vakit kaybetmeden Karşıyakalı Nedim Usta'yla temasa geçmişler.
Sonra ne mi olmuş? Nedim Ustamız şu an Mercedes fabrikasında kaportadan sorumlu baş usta olarak görev yapıyomuş...

Not:Alıntıdır.
DHeMLy-CHaY Ofline   Alinti Yaparak Cevapla
CevaplaCevapla

Bu Konudaki Online üyeler: 1 (Üye Sayisi : 0 Ziyaretçi Sayisi : 1)

Mesaj kurallari